Rehabilitacja dla seniorów

  • poprawa sprawności i koordynacji
  • poprawa wydolności
  • profilaktyka chorób krążeniowo-oddechowych
  • łagodzenie objawów bólowych układu ruchu


Gabinet rehabilitacji Forma

Zauważa bardzo istotną potrzebę pracy z pacjentami w trzeciej fazie życia. Jest to czas, w którym wiele układów organizmu pogarsza swoje funkcjonowanie. Dotyczy to układu ruchu, krążenia, oddychania, trawiennego, odpornościowego a także sprawności umysłu. Wszystkie te czynniki mają wpływ na pogorszenie sprawności ruchowej, słabszą wydolność oraz obniżenie chęci do podejmowania wyzwań życiowych. Dodatkowo różne choroby jeszcze bardziej pogarszają ten stan. Jednak o problemach opisanych powyżej decydują składowe stylu życia. Jest bowiem istotne jaką dietę utrzymujemy na co dzień, ile czasu spędzamy na aktywności ruchowej a ile przed telewizorem.

Rehabilitacja dla seniorów


Ważne jest jak podchodzimy do problemów zdrowotnych

Istotne jest czy szukamy rozwiązania przyczyny czy wystarcza nam jedynie objawowe leczenie farmakologiczne. W gabinecie Forma znajdą Państwo możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach wpływających na układ ruchu oraz układ krążeniowo-oddechowy. Regularne ćwiczenia wpływają ponadto na poprawę gospodarki hormonalnej co przekłada się na stan psychofizyczny organizmu.Z naszych doświadczeń wynika,

Że u pacjentów, którzy oprócz aktywności dnia codziennego nie wykonują żadnych ćwiczeń, często jeden upadek (uraz kolana, stopy, kręgosłupa) nagle znacznie zmniejsza ogólny poziom sprawności. W przeciągu kilku miesięcy pacjent zaczyna chodzić o kulach, trafia na wózek lub jest zmuszony leżeć w łóżku. Odwrotnie pacjenci podchodzący aktywnie do życia, chodzący na basen, nordic walking, jeżdżący na rowerze o wiele łatwiej i szybciej wychodzą z różnych problemów chorobowych. Osoby te mają więcej wiary i wytrwałości, wiedzą, że poprawa zdrowia zależy głównie od nich.

Rehabilitacja seniorów


Zachęcamy więc do rozpoczęcia ćwiczeń!

Nigdy nie jest za późno na poprawę swojego zdrowia oraz zdrowia swoich najbliższych. Często u pacjentów z wieloletnimi problemami układu ruchu istnieje w świadomości zniechęcenie przed ćwiczeniami z powodu obawy o pogorszenie dolegliwości. Pomożemy Ci wybrać aktywność dla Ciebie, tak by poprawić parametry układu krążeniowo-oddechowego, jednocześnie chroniąc wrażliwe rejony twojego ciała.

Rehabilitacja w Ortopedii i Reumatologii

Rehabilitacja w Ortopedii i Reumatologii

Więcej
Rehabilitacja w Neurologii

Rehabilitacja w Neurologii

Więcej
Rehabilitacja dla dzieci i młodzieży

Rehabilitacja dla dzieci i młodzieży

Więcej
Rehabilitacja dla seniorów

Rehabilitacja dla seniorów

Więcej
Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja
sportowa

Więcej
Rehabilitacja domowa

Rehabilitacja
domowa

Więcej

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji?

tel: 502 533 153
adres: Radomsko, ul. Krakowska 55
Twój ruch po zdrowie